Reflexológia tváre

Posted on by

Tvár ako zrkadlo tela – reflexná terapia tváre.

Liečivé body na tvári.

Na našej tvári sa nezobrazujú len pocity, ale aj stav nášho fyzického tela.  Obličaj je ďalším z celého radu  displayov  a zároveň riadiaci dispečing pre procesy odohrávajúce sa v našom organizme.

Okrem toho, že  projekcia tváre zaberá v mozgovej kôre veľký priestor, tvár má pre človeka zvláštny význam. Viete, že každý z nás sa denne, podvedome, mnoho krát nejakej časti svojej tváre dotkne?

Reflexológia tváre je modernou a búrlivo sa rozvíjajúcou metódou, ktorú  verejnosti predstavil vietnamský profesor Bùi Quôc Châu len nedávno, v 80 rokoch minulého storočia. Aj tento terapeutický smer rešpektuje tézu hologramu, teda že každá časť  nášho organizmu má vzťah k celku. Vo Vietname sa metóda nazýva „Dien Chan“.

Reflexológia obličaja, reflexná terpaia tvár.

Reflexná terapia tváre pracuje zo stovkami bodov.

Na tvári v súčasnosti poznáme 22 projekčných zobrazení ľudského tela s viac než 500 reflexnými bodmi.

Reflexná terapia tváre, základná schéma prajekcie organiozmu na obličaji

„Dien Chan“ – Jedna zo známych schém, ako sa premietajú časti ľudského tela v reflexnom systéme tváre.

Už poznanie základnej schémy, (obr). alebo 30 základných bodov, nám umožňuje priaznivo ovplyvniť množstvo zdravotných problémov a uľaviť od bolesti.

Reflexná terapia -reflexológia tváre.

Diagnostická palička používaná v reflexológii tváre.

Rovnako ako pri terapii Su Jok, aj na reflexológiu  tváre budeme potrebovať nejaký nástroj, paličku so zaguľatením koncom, ale v núdzi sa dá použiť aj zadná, zaoblená časť napríklad vhodného písacieho pera.

Ak vás trápia povedzme stuhnutá šija, či bolesti hlavy alebo chrbta, skúste si vhodným nástrojom prepátrať, tie oblasti na tvári, kam sa, podľa obrázka, problematické časti tela premietajú. Ak nie ste práve pod vplyvom  liekov proti bolesti, pravdepodobne aj bez špeciálneho školenia nájdete miesta – body, ktoré sú na tlak alebo dokonca na dotyk zaguľateným koncom paličky či pera výrazne bolestivejšie, citlivejšie než  pokožka v ich okolí. To sú práve reflexné body.

Ak sa im budete chvíľu venovať, pravidelne ich stláčať alebo masírovať, ich bolestivosť sa o krátky čas zníži či stratí.  Vtedy treba prestať zo stimuláciou . Vo väčšine prípadov nastane aj uvoľnenie alebo zmiernenie ťažkostí v problematickej časti tela.

Vo vážnejších alebo dlho trvajúcich prípadoch, je samozrejme lepšie, vyhľadať  pomoc skúseného odborníka. Reflexný terapeut má viac možností ako i u dlhotrvajúcich chronických ťažkostí dosiahnuť zlepšenie. Na tvári sa nenachádzajú len body potláčajúce bolesť, či napätie, prostredníctvom vhodne vybranej zostavy  miest ktoré treba masírovať  je možné zlepšiť a upraviť  hormonálne funkcie, alebo veľmi účinne ovplyvniť liečbu zápalov, nech už by sa nachádzali v ktorejkoľvek časti organizmu.

Čo všetko sa zrkadlí vo vašej tvári sa môžete dozvedieť, ak si dhodnete stretnutie v Gnostik centre.