Ponuka služieb

Posted on by

Ak hľadáte účinnú, bezpečnú a šetrnú terapiu, bez chémie a násilných zásahov do organizmu, máte záujem prírodnými prostriedkami zlepšiť plodnosť, chcete nájsť pomoc hoci aj  pri dlhodobých chronických problémoch ktoré slabo reagujú na bežnú liečbu, alebo vám ide o prevenciu a včasné predchádzanie ochoreniam,  potom ste  tu správne.

Gnostik centrum bolo založené v roku 2002. Prvé skúsenosti s reflexnou terapiou som však začal získavať ešte v roku 1990.

Samozrejmosťou je individuálny prístup, podľa potrieb klienta.

Akupunktúra:  Tradičná čínska medicína

Aj bez nutnosti vpichovania ihiel. Ovplyvňovanie organizmu sa dosahuje i nekrvavou cestou, pôsobením vonkajších fyzikálnych podnetov, (teplo, tlak, elektromagnetické pole), na pokožke v mieste projekcie aktívneho bodu, čo vylučuje riziko prenosu infekcie alebo prípadného poškodenia vnútorných štruktúr.

akabane_testAkabane test:

Autorom tohto testu je japonský lekár Kobe Akabane. Na základe merania času reakcie na tepelné podnety v začiatočných a koncových bodoch akupunktúrnych dráh, umožňuje presne zistiť v akom stave sa  nachádzajú jednotlivé orgány ľudského tela a vykonať potrebné korekcie. Pomáha odhaliť vnútorné príčiny aj dlhodobých chronických ochorení a alergií. Významnú úlohu zohráva v prevencii.

AurikuloterapiaAurikuloterapia:

Aurikuloterapia je spôsob diagnostiky a liečby zdravotných problémov prostredníctvom reflexných bodov ušnice. Ak je v organizme všetko v poriadku, nemožno na ušnici nájsť žiadne reflexné zmeny. Ochorenie kdekoľvek v tele sa prejaví zvýšenou citlivosťou príslušnej oblasti, kam sa premieta časť tela s narušenou funkciou. Umožňuje mimoriadne presnú a šetrnú diagnostiku a liečbu.

Reflexna_terapia_tvareReflexná terapia tváre:

Naša tvár je ďalším z „displejov“, verne odráža, čo sa v organizme deje. Metóda vznikla v roku 1980 vo Vietname pod názvom „Dien Chan“ a v súčasnosti sa prudko rozvíja.

Reflexka_nohyReflexológia chodidla:

To, že masážou určitých miest na chodidle možno vyliečiť ochorenia a odstrániť bolesť vedeli, ako to dokazujú nástenné maľby z obdobia 2300 r. pr. n. l. už staroveký Egypťania. Na rozdiel od chemických liekov ktoré často majú nežiaduce vedľajšie účinky,  reflexné pôsobenie na mikrosystémoch stimuluje ľudskému telu vlastný, prirodzený hojivý potenciál.

Su_jok_terapiaSu Jok:

Sujok vychádza z poznatkov tradičnej kórejskej medicíny. Ide o liečebné pôsobenie na mikrosystém ruky a nohy. Táto metóda vďaka svojej jednoduchosti, bezpečnosti a veľkej účinnosti, je po príslušnom zaškolení vhodná aj ako svojpomoc, najmä pri riešení chronických ťažkostí a problémov spojených s pohybovým aparátom a chrbticou.

ako_otehotnietTopFertility®:

Patentovo chránená biorytmická metóda kontroly plodnosti vám pomôže, ak riešite problém ako otehotnieť, umožní vybrať pohlavie dieťaťa, uplatní sa aj ako spoľahlivá prirodzená antikoncepcia.

Food_detective2Test potravinových intolerancií a poradenstvo vo výžive:

Mnoho zdravotných ťažkostí je ovplyvnených alebo vyprovokovaných našou stravou, tým čo jeme  a životosprávou. Certifikovaný test Food Detective™ na základe výskytu protilátok v kvapke vašej krvi môže pomôcť odhaliť príčiny problémov.

masáž_topoľčanyKlasická a rekondičná masáž:

Masáž je jedným z najstarších prostriedkov úľavy pri zdravotných problémoch.. Masáž zlepšuje imunitu, odplavuje únavové látky, potláča stres, urýchľuje regeneráciu organizmu. Napomáha k zlepšeniu fyzickej aj psychickej výkonnosti. Je spoľahlivým prostriedkom na prevenciu a liečbu porúch pohybového aparátu, kĺbov a chrbtice.

Biiolampa1Fototerapia – Liečebná bolampa:

Polarizované svetlo vhodnej vlnovej dĺžky zlepšuje a urýchľuje hojenie, hlavne rán, ekzémov, popálenín a iných kožných defektov.

MagnetoterapiaMagnetoterapia – pulzné magnetické pole:

Pulzné magnetické pole sa využíva v rehabilitácii, tlmí zápal pri ochoreniach chrbtice a kĺbov, pomáha regenerovať tkanivo a kĺbu výstelku, chrupavky. Zmierňuje bolesť