Liečba neplodnosti

Posted on by

Zlepšenie plodnosti prírodnými prostriedkami:

Pomoc pri liečbe neplodnsoti prírodnými prostriedkami

Pomoc pri podpore plodnosti ponúkajú i na celého človeka zamerané, prírodné metódy.

Zlepšiť plodnosť, či už žien alebo mužov, umožňuje i celostná, prírodná terapia. Jestvuje mnoho žien, ktorým chemické umelé hormóny nerobia dobre a nevyhovujú. Opuchy, priberanie na váhe, zmeny nálady, krvácanie alebo aj naštartovanie tvorby myómu sú daňou, ktoré stále platíme za nedostatočnú znalosť mechanizmov podmieňujúcich našu reprodukciu.

Pritom nie vždy  je nutná chémia a drastické zásahy do organizmu.

Niekedy stačí len zlepšiť a upraviť životosprávu, a prirodzeným spôsobovom pomôcť organizmu aby robil to, na čo je od prírody naprogramovaný.

Samotné naše telo ponúka  miesta, alebo reflexné body, odkiaľ možno jeho funkcie, ak je to potrebné, upraviť a jemne vyladiť. Týka sa to aj  hormonálneho systému, tvorby a dozrievania vajíčok či spermií.

Reflexná terapia aj akupunktúra nazerajú na organizmus človeka ako na celok. Umožňujú preto nájsť a následne riešiť aj také príčiny problémov s plodnosťou, ktoré naša „oficiálna“ medicína zatiaľ nepozná, alebo ignoruje.

Spomeniem len tie faktory ktoré gynekológovia vo všeobecnosti najviac prehliadajú. Stav chrbtice a ďalších zdanlivo nesúvisiacich vnútorných orgánov,  psychika, stres, strava, a takto by sa dalo ešte dlho pokračovať…

Samostatnou kapitolou je správne načasovanie. Ženy snažiace sa o dieťa „naháňajú“ termín ovulácie. To však ešte nemusí byť najvhodnejšie obdobie pre počatie potomka. Aj tu sme, – napriek učebnicovým teóriám a školskej medicíne, – ešte veľa faktov odignorovali. Prax stoviek a tisícov žien ukazuje, že vybrať  ten správny termín pomáha výpočet plodných dní podľa fertilného biorytmu. Často aj napriek učebnicovým teóriám.

V Gnostik centre sa venujeme i týmto, doposiaľ klasickou medicínou prehliadaným skutočnostiam.

Reprodukčný systém u človeka je evolúciou  precízne vyladený mechanizmus. Aj napriek pokroku, mnoho vecí tu ešte nie celkom chápeme. Prirovnávam ho k jemným dámskym hodinkám. Ani tie by, nikto rozumný, v prípade poruchy neopravoval kladivom.

Syntetické chemické preparáty sa nezriedka  v organizme ako to príslovečné kladivo správajú. Svoje o tom vedia hlavne ženy ktoré podstúpili hormonálnu prípravu na tzv. “umelé oplodnenie“.

Uznávam, niekedy sa nedá inak, a asistovaná reprodukcia je jediným prostriedkom k tomu, aby pár počal. Je však rozumné pokúsiť sa využiť najskôr všetky možnosti prirodzenej pomoci.

Umelé oplodnenie – IVF – je finančne nákladná záležitosť. Väčšina pokusov, (približne 70%), v centrách asistovanej reprodukcie končí neúspechom. Ak by bolo umelé oplodnenie jedinou šancou pre splodenie potomka, je dobré ešte pred samotným takýmto pokusom, dať organizmus pomocou reflexnej terapie aj akupunktúry do čo najlepšej formy. Výrazne si tak zlepšíte šancu, že sa otehotnenie podarí.

Pretože ak sa človek snaží „vybabrať“ s prírodou, doplatí na to v konečnom dôsledku vždy len on sám.

Ak to myslíte s tehotenstvom vážne, a zatiaľ sa nedarí, dohodnite si termín v Gnostik centre. Môžeme sa pozrieť na to, čo sa pre vás dá urobiť z hľadiska reflexnej terapie a ázijskej medicíny.

Prečítajte si viac…

Čo vám o neplodnosti lekári nepovedia?

Brožúrka ako zlepšiť svoje šance, vo formáte PDF: Ako otehotnieť?  (Pripravujeme.)

Dohodnúť si termín v Gnostik centre.