Masáže

Posted on by

Masáž a masérske služby Topoľčany. Liečebné masáže. Čo by sme mali vedieť o masáži:

Masér masáže masérske služby Topoľčany

Liečebné masáže sú príjemný spôsob ako zlepšiť kvalitu života.

V Gnostik centre sa snažím, aby  klienti dostali kvalitnú liečebnú alebo uvolňujúcu. preventívnu masáž, ako súčasť celostnej reflexnej terapie.

Snáď nikto nepochybuje, že masáže patria k najstarším prostriedkom úľavy pri zdravotných problémoch. Podvedome si masírujeme miesto, kde nás niečo bolí.

Aj napriek tomu panuje ohľadne masáže viacero nesprávnych predstáv a názorov.

Ľudia vo všeobecnosti podceňujú význam a úlohu masáže pri prevencii, udržaní dobrého zdravotného stavu. A zároveň preceňujú účinok, aký jednorazová masáž na roky zanedbávaný a „humpľovaný“ organizmus môže mať.

Myslieť si, že na rehabilitačnom oddelení v  nemocnici, alebo v kúpeloch dostanete dobrú plnohodnotnú masáž, by tiež bolo, vo väčšine prípadov, trochu naivné. Človek, aj ten trénovaný, nie je stroj. Ak má masér každodenne premasírovať 15 či dokonca 20  klientov, niekde sa to zákonite prejaviť musí. Zvyčajne žiaľ na kvalite takto poskytovanej služby.

Ani viac či menej dômyselné mechanické pomôcky alebo zariadenia na strojovú masáž, ruky skúseného terapeuta nenahradia. Nech by už o nich ich výrobcovia,  tvrdili čokoľvek.

Aby masáž mala očakávané účinky, musí byť vykonávaná nielen odborne, ale aj pravidelne. Pod pravidelnosťou si nepredstavujte interval raz či dvakrát do roka, na poukážku od zamestnávateľa. 🙂 Interval v akom je vhodné chodiť na masáže je, samozrejme, u každého individuálny. Záleží na telesných dispozíciách a zaťažení akému sme počas pracovného dňa vystavení. Iné potreby má v tomto smere športovec a iné osoba sediaca celé dni v kancelárii, za počítačom.

Nedá sa ani zovšeobecniť, ako si niektorí ľudia myslia, že čím je masáž silnejšia, „tvrdšia“, tým lepšie musí mať účinky.

Poznáme veľa druhov masáží. Každý človek je originál, má iné potreby, aj preferencie. Spôsob masáže jedného maséra nemusí byť vhodný pre každého. Mali by ste si nájsť maséra, ktorému môžete dôverovať, a jeho spôsob práce vám vyhovuje.

Pravidelná masáž napomáha k zlepšeniu fyzickej aj psychickej výkonnosti. Urýchľuje regeneráciu organizmu, odstraňuje telesnú únavu, ale má aj upokojujúci účinok na psychiku, potláča stres. Po masáži sa výrazne zlepšuje schopnosť imunitného systému poradiť si s baktériami, vírusmi či ďalšími neželanými votrelcami v našom tele.

Pravidelné masáže sú spoľahlivým prostriedkom na prevenciu porúch pohybového aparátu, liečbu bolesti chrbtice a kĺbov, najmä pri ich jednostrannom namáhaní, pri sedavom zamestnaní a podobne. O význame chrbtice pre zdravie človeka nemožno pochybovať. Blokády v tejto oblasti sa prejavujú nielen napätím svalov a bolesťami, ale neliečené, môžu byť neskôr príčinou vážnych, často chronických zdravotných problémov, ktoré s chrbticou zdanlivo nesúvisia.

Aj keď je  prínos pravidelnej masáže pre naše zdravie veľký, zostáva stále nedocenená. Mnoho ľudí vyhľadá maséra až potom, keď už vznikol vážny problém, a trápi ich bolesť. Iní považujú masáž za luxus, za niečo čo je len pre športovcov alebo tých, čo si to môžu dovoliť. Nie je však väčším luxusom byť v dnešnej dobe chorým?

Argument že je masáž nákladná, neobstojí. Často minieme oveľa viac peňazí na veci, ktoré  nám nielenže nijako nepomôžu, ale v skutočnosti ich ani  nepotrebujeme. Hovorí sa, že zdravie je to najdôležitejšie. Pravda, len pokiaľ pre jeho udržanie človek nemusí nič podniknúť, pretože ak príde na prevenciu, veľa ľudí hneď začne hľadať výhovorky.

Ak naozaj chcete urobiť niečo pozitívne pre vaše zdravie, doprajte si pár krát za mesiac rekondičné masáže. Aj keď vás práve netrápi bolesť šije či chrbta. Je to účinný a okrem toho veľmi príjemný spôsob, ako sa udržať v dobrej forme a zlepšiť kvalitu vášho života.